Turun Voimistelijat ry:n keväkokoukseen 28.3. kokoontui tusinan verran jäseniä.

Hyvässä sovussa ja yhteisymmäryksessä hyväksyttiin vuotta 2021 kuvaava toimintakertomus ja tilinpäätös. Kun toiminnantarkastaja Tapio Kaleva oli esittänyt kertomuksensa, vahvistettiin tilinpäätös ja myönnettiin vastuuvapaus johtokunnalle ja muille vastuuvelvollisille.

Koronapandemia vähensi seuran toimintaa ja siitä kertyneitä suoritteita. Rahaakaan ei kulunut arvioidusti. Niinpä ylijäämää kertyi 2 177 euroa. Seuran taloustilanne on edelleen hyvä.

Perinteiset pytyt eri toimintamuodoista ja kilpailuista jaettiin seuraaville: hiihdosta Markku Lamminmäki, kävelystä Jouni Marttinen, harrastuksesta Markku Lamminmäki, kuntopalkinto Seppo Laaksonen, vuoden jäsen Pekka Vanne, vuoden lentopalloilija Jarmo Japi Laine.

RM